درباره ما

1.تاریخچه سازمان نظام مهندسی ساختمان و ارکان آن

نخستین بار در قانون نظام معماری و ساختمانی مصوب سال 1352 ( اصلاحی سال 1356 )، تاسیس دو سازمان به نام های سازمان نظام مهندسان معمار و شهرساز و سازمان نظام مهندسان ساختمان و تاسیسات پیش بینی شد. سازمان نظام مهندسى از اسفندماه سال ١٣٦٩ با نام سازمان نظام مهندسى ساختمان و تاسيسات و سازمان نظام مهندسى معمارى و شهرسازى شكل گرفت. در سال 1372 این دو سازمان در هم ادغام و تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان و تاسیسات را داد و پس از تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در اسفندماه سال 74 اولین دوره هیات در سال ١٣٧٦ براساس قانون جدید با عضویت سیزده نفر تشکیل گردید. دومین دوره هیات مدیره در سال 1379، سومين دوره هيات مديره در سال 1382، چهارمين دوره هيات مديره در سال 1385 و پنجمين دوره هيات مديره در سال 1388و ششمین دوره در سال 1391 بوسیله اعضای نظام مهندسی انتخاب و مشغول به کار گردیدند ارکان سازمان نظام مهندسی ساختمان هر استان عبارتند از: مجمع عمومی، هيات مديره، شورای انتظامی استان و بازرسان.

2.چالش های موجود در جامعه مهندسان ساختمان

در حال حاضر، مهندسان در هفت رشته مهندسی عمران، معماری، تاسیسات مكانیكی، تاسیسات برقی، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیك، در قالب طراحی، نظارت و اجرا به‌صورت گسسته به ارائه خدمات به مردم و سازندگان می‌پردازند. این خدمات عموما فاقد یکپارچگی لازم و همکاریهای بین رشته ای می باشد.

با توجه به جمعیت روزافزون مهندسان، ایجاد بسترهایی برای اثرگذاری بیشتر جامعه مهندسی، اشتغال مهندسان(فراتر از خدمات طراحی، نظارت و اجرا)، فراهم شدن حمایتهای تأمین اجتماعی، توجه به معیشت مهندسان، توجه به صدور خدمات فنی مهندسی، جایگاه اخلاق حرفه ای، تقویت فرهنگ کار تیمی، حل مشکل برگزاری مجامع عمومی در سازمانها، اصلاح نحوه برگزاری انتخابات هیأت مدیره، تغییر شیوه ی ارتقای پایه مهندسان و ...بایستی بیش از پیش مورد توجه مدیران و قانون گذاران قرار گیرد.

فرایند ساخت مسکن در کشور ما بسیار گران، زمانبر، حادثه زا و ناکارآمد است. از نظر فناوری ساخت، روش تولید مسکن در ایران سنتی بوده و تکنولوژیهای جدید کمترین جایگاه ممکن را دارند. ساختار کنونی خدمات مهندسی به گونه ای است که ارائه خدمات نوآورانه بسیار مشکل و گاه ناممکن است. در حالیکه بسیاری از چالش های امروز ما مستلزم ارائه خدمات نوآورانه و مبتنی بر قضاوت مهندسی است.

در سالهای گذشته ظرفیت زیادی در جهت گسترش کمی نیروی انسانی فنی و مهندسی کشور ایجاد شده است، که می تواند عاملی در جهت توسعه کشور به حساب آید. اما برخی واقعیت های جامعه مهندسی فضاهای دیگری را به ذهن متبادر می کند. مثلا، چندی پیش آماری در خصوص تعداد بیکاران فارغ التحصیل کشور منتشر شد که بر اساس آن، رشته های فنی و مهندسی سهم بالایی از فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار را دارند.

برخی از مواد قانون کنونی در اجرا با مشکلاتی مواجه شده اند. قانون آینده باید بسترهای قانونی لازم برای التزام نهادها و دستگاههای اجرایی به اجرای مفاد قانون(مثل مجریان ذیصلاح) را با تاکید بر کرامت مردم، مهندسان و حرکت در جهت پایداری فراهم کند.

3. معرفی گروه مهندسان حامی

گروه مهندسان حامی از ابتدای سال 1394 با هدف تأثیرگذاری در انتخابات نظام مهندسی ساختمان برای انتخاب افراد شایسته و درخور نام و عظمت مهندسی کار خود را شروع کرد. این گروه با اعضای داوطلبی که سالهاست چالشهای موجود سازمان نظام مهندسی ساختمان را می شناسند و برای حل آن برنامه دارند بنیانگذاری شده و از هر نوع همراهی و همفکری اعضای جدید استقبال می کند.

نام حامی برگرفته از اسم بزرگ مهندس حامی پدر مهندسی عمران ایران است که همگان بر وطن دوستی و تلاش حرفه ای این معلم بزرگ صحه می گذارند. بر آن متعهدیم که این گروه پاسدار نام مهندس حامی، شرافت حرفه مهندسی و مهندسانی که حامی استقرار نظام سلامت و شایستگی در نظام مهندسی ساختمان هستند باشد. در این راه تنها به انتخابات نمی اندیشیم و فردای پس از انتخابات و مسئولیتهایی که بر دوش منتخبان گذاشته ایم را پیگیری و مطالبه خواهیم کرد. به امید اینکه منتخبانمان، حامی جمعیت بزرگ مهندسان فعال حرفه ساختمان باشند.

4. شاخص های انتخاب کاندیدای هیأت مدیره سازمان

در این گروه انتخاب کاندیداها و شرایط شرکت در انتخابات به صورت جمعی تصمیم گیری می شود و مهم ترین شاخص های انتخاب کاندیداها موارد زیر است:

-        خرد جمعی و توانایی انجام کار بر مبنای اصول اخلاق حرفه ای و منافع تشکل

-        شجاعت و جسارت در پیشبرد مطالبات مهندسان و اعضای سازمان نظام مهندسی

-        فعالیت، پیگیری، سخت کوشی و متعهد به مسئولیت ها

-        صداقت، صراحت و پاسخگویی

-        داشتن روحیه خلاقیت، نوآوری و همکاری و مشارکت

-        داشتن تجارب علمی و اجرایی کافی

-        مقبولیت و وجهه اجتماعی و صنفی

5. اهداف گروه مهندسان حامی

مهم ترین اهداف این گروه برای تحقق در دوره هفتم هیأت مدیره بدین شرح است:

- استفاده حداکثری از ظرفیت های قانون فعلی نظام مهندسی (به ویژه مجریان ذیصلاح) و تلاش برای تأثیرگذاری در بهبود قانون

- تلاش برای ایفای نقش بیشتر عموم مهندسین در نمایندگی افکار عمومی و سیاستگذاری برای ارتقا وضعیت زندگی

- تعامل و تأثیرگذاری هر چه بیشتر سازمان نظام مهندسی ساختمان با نهادهای دولتی و شهرداریها

- توجه به نقش آفرینی جدی اقشار مختلف مهندسین (به ویژه مهندسان جوان که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند)

- استقرار شایستگی و سلامت در انتصابات و اداره امور نظام مهندسی

- حمایت از کارآفرینی و افزایش صلاحیت های حرفه ای مهندسان و توجه به ارائه و استفاده از مهارت های مهندسی خاص

- توجه به ساخت و ساز اصولی و نگاه به توسعه پایدار در ساخت ساختمان های سبز

- تسهیل مشارکت سازمان یافته واگذاری حداکثری امور نظام مهندسی به خود مهندسان

- اصلاح و ارتقا نظام ارجاع کار

- اصلاح ساختار سازمان نظام مهندسی ساختمان در جهت افزایش کارایی، مشارکت و پاسخگویی

- فعال تر شدن دفاتر نمایندگی سازمان و تأثیرگذاری مهندسان فعال منطقه ای بر تصمیم گیریها

- گسترش تسهیلات رفاهی در زمینه های فرهنگی، ورزشی، درمانی، مالی(به ویژه مسکن مهندسان)

6. سخن پایانی

این گروه بر آن است تا از حداکثر ظرفیت های مهندسان پرتلاش در راستای مشارکت در این تصمیم مهم صنفی استفاده نماید. لذا بدینوسیله از تمامی مهندسانی که به هر نحوی دغدغه بهتر شدن وضع موجود سازمان نظام مهندسی را دارند برای همکاری دعوت می نماییم و دست مهندسانی را که به انتخاب بهترین افراد برای هیأت مدیره این سازمان مهم کمک می کنند، به گرمی می فشاریم.

پیشاپیش از اینکه نظرات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به ما منعکس می فرمایید، سپاسگزاریم و هر نوع همکاری و مشارکت استقبال می نماییم.

باهم بودن آغاز است... باهم ماندن پیشرفت است... و باهم کارکردن؛ موفقیت.

حامی؛ آغازی برای پیشرفت و موفقیت در نظام مهندسی ساختمان

learn2 masabeghe nazar maghale