تحلیل وضعیت صنعت ساختمان و عملکرد سازمانهای نظام مهندسی ساختمان

 ◾️ابتدای امسال راجع به موضوع وضعیت صنعت ساختمان داخل و مقایسه آن با خارج از کشور یادداشت تحلیلی نوشتم و جو کلی حاکم بر صنعت ساختمان را با ذکر یک مقایسه بررسی کردم تا از دید خودم با مقایسه روند جهانی هشدارهایی به دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور بدهم اما متاسفانه از ابتدای امسال تاکنون با سیر نزولی بی سابقه ای شاهد رکود پروژه های ساختمانی و بیکاری وسیع در این حوزه در کشور بودیم. در این میان فسادهای مکرر در بدنه سازمان نظام مهندسی خود به درد جامعه مهندسان ساختمان کشور روز به روز اضافه نمود.

 

◾️آیا وقت آن نرسیده است این بار که در آستانه هشتمین انتخابات سازمانهای نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور هستیم به خودمان بیاییم و به فکر استقرار نیروهای شایسته و سالم در بدنه سازمان به عنوان نمایندگان حقیقی خودمان باشیم؟ مسئولیت اجتماعی تک تک ما ایجاب میکند از همین الان به فکر باشیم و حالا که فرصتی برای وارد کردن نیروهای سالم و خدوم در دوره جدید نظام مهندسی ساختمان کشور داریم از این فرصت غافل نشویم.

 

◾️موسسه آموزشی ۸۰۸ ضمن دعوت از تمامی تشکل های رسمی فعال در این حوزه جهت اطلاع رسانی برنامه های آنها در وبسایت، شما را به شنیدن مطالب ارائه شده توسط «تشکل حامی» از تشکل های حرفه ای قدیمی که به معنی واقعی به شکل تشکلی و نه فردی و با برنامه های مدون در این راه قدم بر میدارد، دعوت میکند:

Civil808.com/node/19916

TV808@

 

📝 بخشی از یادداشت

مهندس مجتبی اصغری- کارشناس ارشد زلزله

مدیر موسسه آموزش مهندسی و وبسایت ۸۰۸

 

📮دریافت یادداشتها و مقالات شما:

@Hami_ENG_97

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

hamieng.com/send-note

 

🗂 آرشیو یادداشتها و مقالات شما:

1) t.me/HamiENG/1314

2) t.me/HamiENG/1694

learn2 masabeghe nazar maghale